Eliksir młodości 0
Eliksir młodości

Kwas hialuronowy zwany również eliksirem młodości to jedna z substancji naturalnie występujących w organizmie człowieka. Znajduje się w nim pod postacią hialuronianu sodu i jest odpowiedzialny przede wszystkim za wiązanie wody. Każdego dnia część cząsteczek kwasu ulega rozkładowi, a w jego miejsce pojawiają się nowe. Jednak wraz z wiekiem jego ilość maleje, i już po 25 roku życia jego powoli spada, ważne jest, zatem jego dostarczenie do organizmu z zewnątrz.

Ważną właściwością kwasu hialuronowego jest łączenie włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra zachowuje jędrność, a proces powstawania zmarszczek jest opóźniony.

Właściwości, jakie wykazuje kwas hialuronowy zależne są jednak od wielkości jego łańcucha. Wyróżniamy tu łańcuchy wysoko- i niskocząsteczkowe. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za zwiększenie przepuszczalności naskórka, dzięki czemu umożliwia składnikom aktywnym wnikanie w głąb skóry. Tym samym staje się ona dogłębnie odżywiona, gładka i napięta. Natomiast kwas o łańcuchu niskocząsteczkowym działa przede wszystkim na wierzchniej części naskórka.  A poprzez umiejętność wiązania wody sprawia, że skóra staje się jędrna i o wiele lepiej nawilżona.

Jeśli chodzi o jego wykorzystanie w kosmetologii dużej części z nas kojarzy się on zapewne z zabiegami wykonywanymi w gabinetach oferujących zabiegi medycyny estetycznej, w której stosowany do wypełniania zmarszczek. Uważany jest, jako jeden z najbezpieczniejszych produktów do tego przeznaczonych z racji tego, że jako naturalny składnik organizmu sprawia, że ryzyko alergii czy powikłań jest niższe.

Warto jednak pamiętać, że duża część kremów czy maseczek a coraz częściej także toników zawiera go w swoim składzie. Efekt nie jest oczywiście tak szybko widoczny jak w przypadku zabiegów, jednak już po kilku użyciach często zauważyć możemy jak nasza skóra staje się jędrna i pełna blasku.  Regularne używanie preparatów z kwasem hialuronowym pozwala uzupełnić braki tego składnika a tym samym opóźnić procesy starzenia się skóry. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl