Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka?

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka? Ten nowy kosmetyczny trend podbija internet. Użytkownicy mediów społecznościowych (Instagram i TikTok) pokazują jak metodą na zimno tworzyć oszałamiające loki. Co łączy szlafrok i loki? Podpowiadamy!

Włosy na pasek od szlafroka - to możliwe!

Stylizacje bez użycia wysokiej temperatury to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Użytkowniczki mediów społecznościowych prześcigają się w challengach i pokazują swoje piękne fryzury. Grube loki? większa objętość i piękne włosy? Okazuje się, że do uzyskania takiego efektu wystarczy tylko pasek od szlafroka.

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach. Niestety czasem okazuje się, że codzienne stylizacje, kosmetyki i wysokie temperatury negatywnie odbijają się na kondycji włosów. Kobiety zaczęły szukać alternatyw, by w szybki i prostu sposób uzyskać oszałamiający efekt. Influencerki na całym świecie do stworzenia nieziemskich loków zaczęły wykorzystywać zwykły pasek od szlafroka. 

Kto może zrobić loki za pomocą paska do szlafroka?

W internecie na pytanie “Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka” można znaleźć setki artykułów i filmików, które pokazują, że ta metoda to prawdziwy stylizacyjny “game changer”. Metoda to sprawdzi się u kobiet, które posiadają długie włosy (do ramion lub dłuższe) i chcą stworzyć loków bez konieczności sięgania po lokówkę. 

Kobiety coraz częściej zwracają uwagę na to, że wysokie temperatury negatywnie odbijają się na kondycji włosów. Pasek od szlafroka staje się wręcz doskonałą alternatywą dla lokówek, które bazują właśnie na wykorzystaniu bardzo wysokich temperatur. 

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka - piękne loki w 5 krokach

Do tworzenia perfekcyjnych loków wystarczy tylko pasek od szlafroka. Poniżej znajdziesz poradnik jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka krok po kroku.

Krok 1. Dokładnie rozczesz włosy i wydziel na środku głowy charakterystyczny przedziałek.
Krok 2. Na środku głowy umieść pasek od szlafroka. Zrób to w podobny sposób, jak zakładasz opaskę.
Krok 3. Chwyć w dłoń niewielkie pasmo włosów, które znajduje się najbliżej twarzy i rozpocznij zwijanie wokół paska od szlafroka.
Krok 4. Dobieraj kolejne pasma i owijaj.
Krok 5. Na pasmo włosów, które została zaplecione wokół paska umieść gumkę i zwiąż na końcu. Powtórz to na drugiej stronie głowy.
Krok 6. Tak stworzoną “fryzurę” zostaw do “ustabilizowania”. Możesz położyć się w niej spać lub zostawić na ok. 4 godziny.
Krok 7. Zdejmij pasek i rozczesz delikatnie włosy palcami. Uzyskany efekt możesz utrwalić za pomocą lakieru do włosów. 

Loki na zimno - poznaj inne metody

W internecie roi się od “beauty trików”, które pozwalają w warunkach domowych odmienić swoją fryzurę. Kręcenie loków na zimna daje duże pole do popisu. Po sukcesie paska od szlafroka, influencerki testują inne gadżety, by stworzyć oszałamiający look. 

Popularnością na TikToku cieszy się metoda z wykorzystaniem koszulki. Pozwala ona stworzyć niesamowite fale i loki. Jak to zrobić? Rozpocznij pracę od dokładnego rozczesania włosów. Następnie nałóż na nie ulubioną odżywkę w sprayu, wodę lub lakier. Następnie zwiń koszulkę tak, by stworzyć charakterystyczny obwarzanek. Koszulkę umieść na czubku głowy i wyznacz sekcje, które będzie oplatać po kolei. Po upływie ok. 3 godzin możesz rozpuścić włosy i zabezpieczyć efekt wybranym olejkiem.

Innym sposobem są loki zawijane na…skarpetki. Idealnie zastępują lokówkę! Lekko mokre i rozczesane włosy podziel na 2 części - lewą i prawą. Skarpetę przyłóż do włosów (stroną palców) i owijaj wokół wydzielonej sekcji. Dolną część skarpetki wywiń do góry w taki sposób, by schować w niej całe owinięte pasmo. Z tak stworzoną konstrukcją możesz pójść nawet spać. Rano rozpuść włosy i ciesz się niesamowitym efektem.

Losowe artykuły

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka?

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka? Ten nowy kosmetyczny trend podbija internet. Użytkownicy mediów społecznościowych (Instagram i TikTok) pokazują jak metodą na zimno tworzyć oszałamiające loki. Co...